24 Niedziela Zwykła

W środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. W środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

23 Niedziela Zwykła

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

21 Niedziela Zwykła

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy modlą się z nami w tym szczególnym dniu odpustu. To 102 odpust w historii Szpitala i jego kapelanii. Dziękuję wszystkim, którzy przełamując różne bariery, nie wstydzą się tu modlić i nie boją się kontaktu z ludźmi chorymi psychicznie, tworząc szczególną wspólnotę osób zdrowych i chorych, aktywnych zawodowo i wykluczonych społecznie. Wierzę, że jest to w Bożych oczach piękne dzieło miłosierdzia, a po ludzku patrząc destygmatyzacja naszego szpitala. Wspólna tutaj podejmowana modlitwa uczy nas wszystkich szacunku dla osób chorych, cierpiących, uzależnionych, niepełnosprawnych i wyrzuconych na margines życia społecznego. Dziękuję rodzinom mieszkańców naszego rektoratu i rodzinom naszych Pacjentów, którzy specjalnie przyjechali na uroczystość odpustową. Dziękuję personelowi (pracownikom) naszego szpitala za tę wspólnotę modlitwy.

Czytaj więcej...

22 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ.

Czytaj więcej...

20 Niedziela Zwykła

W niedzielę przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Patronki naszej świątyni. Będzie to 102 odpust w całego kompleksu szpitalnego. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 1100, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. kan. Stanisław Jarguz, przed laty kapelan naszego Szpitala. Dostojny jubilat przeżywa 55 rocznicę swoich święceń kapłańskich. W tym dniu Mszy św. o godz. 1000 nie będzie.

Czytaj więcej...