6 Niedziela Zwykła

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800 z krótką konferencją szczególnie dla osób uzależnionych.

Czytaj więcej...

5 Niedziela Zwykła

We wtorek wspomnienie NMP z Lourdes i XXVIII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na Mszy św. odczytamy fragment orędzia Ojca św. Franciszka na Światowy Dzień Chorego oraz udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Dodatkowa Msza św. z krótką konferencją o godz.1800. Na tej Mszy św. również udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Za uwagi na sprawowanie sakramentu namaszczenia chorych we wtorek wyjątkowo nie będzie cotygodniowego nabożeństwa wypominkowego.

Czytaj więcej...

3 Niedziela Zwykła

W sobotę 1 lutego zapraszamy na koncert kolęd. O godzinie 1100 pan Wojciech Terechowicz i pani Żaneta Groboż-Mazanek zaśpiewają dla nas kolędy i pastorałki oraz inne utwory muzyki poważnej związane z okresem Bożego Narodzenia. 

W najbliższą niedzielę przypada Święto ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Święto spotkania Chrystusa ze swoim ludem było obchodzone w Jerozolimie już w V wieku, a w VII zostało przyjęte na Zachodzie. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. 2 lutego obchodzony jest w Kościele XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

Czytaj więcej...

Święto Ofiarowania Pańskiego

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy zatem o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Czytaj więcej...

2 Niedziela Zwykła

Zakończyliśmy w naszym Rektoracie tradycyjną wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Przyjęło nas 127 rodzin. Przywitaliśmy trzy nowe rodziny w naszej Wspólnocie. Z serca dziękuję za serdeczne przyjęcie podczas wizyty duszpasterskiej, za miłą atmosferę, wspólną modlitwę i szczere rozmowy. Dziękuję Norbertowi i Mateuszowi za ich pomoc i w ich imieniu również dziękuję Wam za przyjęcie nas po kolędzie. Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz dwom osobom (rodzinom) dziękuję za przekazane ofiary na wymianę zamków w kaplicy oraz na zakup wzmocnionej szafki na paramenty liturgiczne i dokumenty rektoratu. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone przy okazji wizyty kolędowej. To z nich każdy kapłan utrzymuje seminarium duchowne, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Domy Księży Chorych w Swoszowicach i Makowie oraz przekazuje ofiarę na naszych księży misjonarzy. Do tego wpłacamy z ofiar kolędowych 25% na cele wskazane w danym roku przez naszego biskupa. Ta pomoc jest możliwa tylko dzięki Wam i Waszej życzliwości oraz hojności. Serdeczne Bóg zapłać!

Czytaj więcej...