28 Niedziela Zwykła

Przeżywamy XXVIII niedzielę w ciągu roku (niedzielę zwykła). Dziś też przypada XX Dzień Papieski, a wolontariusze fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży. Dzisiaj wspominamy również w kalendarzu liturgicznym św. Jana XXIII, papieża.    

W poniedziałek wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana misjonarza jezuickiego, wielkiego opiekuna ludzi trędowatych.  

We wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Jak w każdy wtorek, zapraszamy też na nasze nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, której Pan Jezus objawił prawdę o swoim Najświętszym Sercu. W każdą środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z modlitwą różańcową.

We czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.  

W sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Trwa październik - miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe w naszej kaplicy odprawiamy codziennie w tygodniu po mszy św., a w niedziele o godz. 1530. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do tej wspólnej, kontemplacyjnej modlitwy. Pamiętajmy, że za wspólne odmówienie Różańca we wspólnocie kościelnej, rodzinnej, zakonnej i w stowarzyszeniu pobożnym, na oddziałach szpitalnych możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego. Starajmy się też łączyć odmawianie dziesiątek z refleksją nad tajemnicami naszej wiary. Pomocą w tym będą nam służyły przygotowane króciutkie rozważania.

Przez cały rok modlimy się za naszych bliskich zmarłych, których polecamy w rocznych i listopadowych wypominkach w naszej kaplicy. W każdy wtorek, wspominając ich imiona, modlimy się przed Najświętszym Sakramentem o życie wieczne dla nich. Pamięć o zmarłych jest znakiem naszej wiary w życie wieczne i jest wyrazem prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy po każdej mszy św. w zakrystii, a karteczki na których wypisywać możemy naszych drogich zmarłych są na stoliku przy kropielnicy. Zachęcamy, aby swoich drogich zmarłych zapisać również elektronicznie, wysyłając emaila na adres internetowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres internetowy naszego Rektoratu podany w kontaktach na naszej stronie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tym roku wszystkie ofiary z wypominków przeznaczę na zakup instrumentu organowego.

Pani Lusi Zelek i pewnej Rodzinie dziękuję za ofiary na organy. Bardzo dziękuję również osobom, które na ten cel wpłaciły ofiary na konto naszego Rektoratu. Bóg zapłać za waszą Życzliwość, hojność i dobre serce. Parę tygodni temu mieliśmy na ten cel 55 000, dziś mamy już ponad 60 000. Archidiecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej wsparła nas w rozpisaniu konkursu ofert na instrument dla naszej kaplicy. Budżet mamy, jak na taki cel bardzo mały, 100 tysięcy zł – ale mimo tego mamy już trzy oferty. Z pomocą Komisji wybierzemy w listopadzie najlepszą. Organy potraktujmy jako wotum wdzięczności za sto lat istnienia naszej kaplicy i szczególny dar u początków nowego stulecia.    

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego. Pamiętajmy o obowiązkowych maseczkach, o dezynfekcji rąk i o odstępach w ławkach, jeżeli nie mieszkamy razem na co dzień. Komunię rozdajemy w maseczce i gorąco zachęcamy do przyjmowania jej na rękę. Niech wszyscy wspominani patronowie tego tygodnia, szczególnie św. Jadwiga śląska, wyproszą nam łaskę zdrowia i gorliwości w życiu Ewangelią na co dzień. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala