24 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę Zwykłą. Dziś odbywa się 28. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wesprzyjmy ich naszą modlitwą.

W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jak w każdy wtorek zapraszamy również na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę Msza św. wspólna połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wspomnienie śś. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, a więc po Mszy św. o 1530 odprawimy nabożeństwo do miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.    

Od pierwszego września ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszej kaplicy msze św. w tygodniu będą odprawiane codziennie o 1530 i o godzinie 1800. W niedziele zapraszamy na msze św. o 900, 1000 i 1600.

Z uwagi na wzrastającą ilość zachorowań na Covid-19 podchodźmy bardzo poważnie do kwestii bezpieczeństwa epidemiologicznego! W naszej kaplicy komunię św. kapłani będą udzielali w maseczce. Bardzo proszę, aby do komunii św. najpierw podchodziły osoby, które pragną przyjąć ją na rękę, a następnie osoby, które przyjmują komunię św. do ust. Takie zalecenie Episkopatu stosujmy, proszę, w najbliższych tygodniach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Jeszcze raz wszystkim życzymy na cały tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala