18 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Składka do skarbony przeznaczona jest na utrzymanie naszej kaplicy. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać! Na zakończenie Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej zmianka tajemnic różańcowych.

We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada też rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny.

We czwartek święto Przemienienia Pańskiego.

W sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy zatem o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Sierpień to miesiąc świąt maryjnych, w tym i naszego odpustu parafialnego, który przeżywać będziemy we środę 26 sierpnia w Matkę Bożą Częstochowską o godzinie 1800. To prawie za miesiąc, ale już dziś Was wszystkich serdecznie zapraszam!

Sierpień to też miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. W tym roku przypada setna rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz czterdziestolecie porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie.

W końcu sierpień to czas szczególnej modlitwy za osoby uzależnione. Do naszej modlitwy dołączmy może dar czasowej bądź stałej abstynencji. 

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 1000 i 1600. W tygodniu o godz. 1530, a we wtorki o 1530 oraz o 1800.

Po wakacjach, jeśli Bóg da (od 1. września) powrócimy do sprawowania mszy św. w niedzielę o 900, 1000 i 1600, a w tygodniu codziennie o 1530 i 1800.

Z uwagi na wzrastającą ilość zachorowań na Covid-19 podchodźmy bardzo poważnie do kwestii bezpieczeństwa epidemiologicznego!   

W okresie wakacji, proszę serdecznie, pamiętajmy o obecności na niedzielnej Eucharystii. Zabierzmy ze sobą dobrą książkę religijną, zwiedzajmy zabytkowe świątynie. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku, dobrej pogody i dużo zdrowia.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Jeszcze raz wszystkim życzymy na cały tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala