13 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XIII Niedzielę Zwykłą. W dniu wyborów pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.

Na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe zapraszamy dziś o godz. 1530, a w poniedziałek i wtorek po mszach św. o 1530.

W poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Naszemu organiście, panu Piotrowi, składamy serdeczne życzenia i jednocześnie dziękujemy za jego zaangażowanie w życie naszej Wspólnoty.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca pamiętajmy zatem o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Zgodnie z gorącą prośbą ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego składka do skarbony w przyszłą niedzielę lipca zostanie przekazana poprzez Caritas Archidiecezji Krakowskiej na poszkodowanych w wyniku powodzi i podtopień. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 1000 i 1600. W tygodniu o godz. 1530, a we wtorki o 1530 oraz o 1800.

Po wakacjach (od 1 września) powrócimy do sprawowania mszy św. w niedzielę o 900, 1000 i 1600, a w tygodniu codziennie o 1530 i 1800

Rozpoczyna się okres wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obecności na niedzielnej Eucharystii. Zabierzmy ze sobą dobrą książkę religijną, zwiedzajmy zabytkowe świątynie. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku i dobrej pogody. Pamiętajmy też o zasadach bezpieczeństwa epidemiologicznego!  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala