12 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś 12 Niedzielę w ciągu roku, czyli 12 Niedzielę Zwykłą.

We wtorek o godz. 1000 odprawimy Mszę św. w intencji naszego Szpitala upamiętniając 78 rocznicę jego likwidacji 23 czerwca 1942 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Personel i mieszkańców naszego Rektoratu. We wtorek zapraszamy też nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.  

W środę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jak w każdą środę zapraszamy na naszą Mszę św. zbiorową, czyli wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W każdy ostatni piątek miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej za wszystkich chorych i cierpiących oraz za wszystkich, którzy służą im z samarytańską pomocą.

W kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.

Zgodnie z Dekretem Księdza Arcybiskupa zachowamy przez cały czerwiec dotychczasowe zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. W naszej kaplicy Msze św. sprawujemy codziennie o godz. 1530 i o 1800, a w niedziele o godz. 900, 1000 i 1600. Pamiętajmy o maseczkach, korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego wystawionego na środku kaplicy.  

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich dotkniętych pandemią koronawirusa. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacili ofiarę na nasze konto Rektoratu, składamy serdeczne Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala