11 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś 11 Niedzielę w ciągu roku, czyli 11 Niedzielę Zwykłą.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.  

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. zbiorową, czyli wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego relikwie mamy w naszej kaplicy.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jednocześnie trzeci piątek miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post. Pamiętajmy o nabożeństwie czerwcowym, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św., a w niedziele o 1530.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała w tym trudnym dla nas wszystkich roku. Bóg zapłać Pani Uli, Pani Lusi, Panom Piotrkowi i Patrykowi, naszym drogim Różom Różańcowym za pięknie przygotowane ołtarze i za dekoracje, za zakupione i ułożone kwiaty dziękuję Pani Basi i Marcie. Bardzo dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i dziadkom, służbie liturgicznej i naszym drogim Księżom. Bóg zapłać Panom niosącym baldachim i feretrony oraz wszystkim Wam Kochani za cały trud organizacji wspólnego świętowania tajemnicy realnej obecności Pana Jezusa wśród nas w tajemnicy Eucharystii. Wszystkich zaangażowanych w organizację i wszystkich obecnych na procesji obejmuję moim serdecznym podziękowaniem i modlitwą.     

Zgodnie z Dekretem Księdza Arcybiskupa zachowamy przez cały czerwiec dotychczasowe zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. W naszej kaplicy Msze św. sprawujemy codziennie o godz. 1530 i o 1800, a w niedziele o godz. 900, 1000 i 1600. Pamiętajmy o maseczkach, korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego wystawionego na środku kaplicy.  

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich dotkniętych pandemią koronawirusa. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacili ofiarę na nasze konto Rektoratu, składamy serdeczne Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala