Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej archidiecezji kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Wspominamy także bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego prezbiterów – świętych polskich misjonarzy zamordowanych w Peru.

2. Dzisiaj przypada także pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary zbierane do skarbony będą przeznaczone na kwiaty do ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!
Dziękujemy także tym, którzy wspierają nasz rektorat wpłacając ofiary na konto. Foldery z jego numerem znajdują się przy wyjściu z kaplicy.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni codziennie po Mszy świętej, a w niedziele o godz. 15.30. W tym miesiącu modlimy się szczególnie o odnowę duchową naszego Rektoratu i powrót wiernych – mieszkańców, pacjentów, personelu szpitalnego i gości do naszej kaplicy.

4. Przypominamy, że zgodnie z dekretem abp. Marka Jędraszewskiego dyspensa od udziału we Mszach świętych w niedziele i uroczystości obowiązuje tylko osoby z objawami infekcji, seniorów pow. 65 roku życia i osoby czujące szczególny lęk przed zakażeniem.

5. Odprawiamy dodatkowe Msze święte: w niedziele o godz. 9.00, w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. We wtorek po Mszy świętej będzie nabożeństwo za zmarłych, a w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta zbiorowa.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
- poniedziałek: św. Jadwigi, królowej patronki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
- czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
- piątek: bł. Piotra Dańkowskiego prezbitera i męczennika oraz towarzyszy, pierwszy dzień oktawy Bożego Ciała
- sobota: św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu wyjątkowo Msza święta o godz. 16.00 z powodu ślubu, który odbędzie się wcześniej w naszej świątyni

8. W uroczystość Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy o godz. 10.00 wokół kaplicy, gdzie zatrzymamy się przy czterech ołtarzach rozważając tajemnicę Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu nie będzie Mszy świętej popołudniowej. Można też uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie w procesji.

9. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1 i 2 – Róże różańcowe; 3 – Panią Urszulę Kryszałowicz wraz z Panem Piotrem Matejkiem (kościelnym);
4 – Panów Patryka Fiusta i Piotra Matejka. Chętne osoby mogą pomóc poprzez włączenie się w prace lub ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać!

10. Wszystkim pacjentom i pracownikom naszego szpitala, mieszkańcom Rektoratu oraz Gościom przybyłym na modlitwę życzymy obfitego błogosławieństwa i opieki naszej patronki – Matki Bożej Częstochowskiej!

ks. dr Grzegorz Wąchol
kapelan szpitala