6 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące. W poniedziałek przypada też 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły (św. Jana Pawła II). To przez Jego orędownictwo w tych dniach będziemy się modlić o obfite plony ziemi i o to, by ludzie umieli dzielić się z potrzebującymi.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy.

W naszej kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych nabożeństwach majowych, które odprawiamy po mszach św. w tygodniu, a w niedzielę o godz. 15.30.

Z uwagi na bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszej kaplicy msze św. sprawujemy codziennie o godz. 15.30 i o godzinie 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 10.00 i 16.00. Pamiętajmy o noszeniu maseczek, korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego wystawionego na stoliku na środku kaplicy, zachowajmy odstęp w ławkach, myjmy często ręce w ciepłej wodzie z mydłem. Pamiętajmy o korzystaniu z kremu, który zabezpiecza naszą skórę przed środkami dezynfekcyjnymi.

Zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich dotkniętych pandemią koronawirusa. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacili ofiary na konto rektoratu składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala