5 Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy dzisiaj piątą Niedzielę Wielkanocną. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary zebrane do skarbony na utrzymanie kaplicy i w czasie każdej niedzielnej Mszy św. Dziękujemy serdecznie również wszystkim, którzy wpłacili ofiary na konto naszego Rektoratu. W tych trudnych czasach to dla nas wieka pomoc. Numer konta zamieściliśmy na naszej stronie internetowej oraz podany jest on na folderze informacyjnym przy skarbonie i na klęczniku w przedsionku. Bóg zapłać!

 2. Dziękujemy paniom Joannie Gacek i Krystynie Wesół za ofiarowanie nowych ornatów w kolorze złotym, które możemy używać podczas uroczystości i świąt.

 3. Codziennie zapraszamy na nasze nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św., a w niedziele o godz. 15.30.

 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych po Mszy św. o 15.30.
  W środę na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Boże Nieustającej Pomocy.

 5. W tym tygodniu przeżywamy:
 • czwartek – święto św. Macieja Apostoła
 • sobota – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski
 1. Z uwagi na bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszej kaplicy msze św. sprawujemy codziennie o godz. 1530 i o godzinie 1800, a w niedziele o godz. 900, 1000 i 1600.

 2. Zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy naszym kościele. Codziennie modlimy się tutaj nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich dotkniętych pandemią koronawirusa.

 3. W tym tygodniu siedmiu kleryków naszego seminarium przyjęło święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nich w modlitwie i prośmy o kolejne święte powołania do kapłaństwa.

dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala


Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował krótki komunikat do wszystkich Archidiecezjan:

Drodzy Archidiecezjanie,

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie
i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym
i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Polecam zatem Czcigodnym Księżom, by ogłosili wiernym Archidiecezji Krakowskiej wspomnianą inicjatywę, a wszystkich – duchownych i świeckich – zachęcam do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.

Z serdecznym pasterskim błogosławieństwem:

† Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski