3 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę przypada też święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W piątek, 1 maja, rozpoczynamy w kaplicy nasze nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy codziennie, w tygodniu po mszach św., a w niedziele o 1530. W ten pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił na piątek 1 maja dyspensy od pokarmów mięsnych.

W kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.     

W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 900, 1000 i 1600.

Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane do skarbony, czyli na tacę – na utrzymanie naszej kaplicy. Dziękujemy serdecznie również wszystkim, którzy wpłacili ofiary na konto naszego Rektoratu. W tych trudnych czasach to dla nas wieka pomoc. Numer konta zamieściliśmy na naszej stronie internetowej oraz podany jest na folderze informacyjnym przy skarbonie. Jeszcze raz Bóg zapłać!    

Z uwagi na bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszej kaplicy Msze św. sprawujemy codziennie o godz. 1530 i o godzinie 1800, a w niedziele o godz. 900, 1000 i 1600. Pamiętajmy o noszeniu maseczek, korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego wystawionego na stoliku na środku kaplicy, zachowajmy odstęp w ławkach, myjmy często ręce w ciepłej wodzie z mydłem. Pamiętajmy o korzystaniu z kremu, który zabezpiecza naszą skórę przed środkami dezynfekcyjnymi.  

Zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich dotkniętych pandemią koronawirusa. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala