2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zarówno dobrowolnie przyjęta śmierć, jak i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością ponad wszelką miarę. Warto dziś przypomnieć sobie słowa św. Jana Pawła II sprzed osiemnastu laty: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!
(Łagiewniki, 2002 r.). Dziś rozpoczyna się również 76. Tydzień Miłosierdzia

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej.

We czwartek uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W piątek wspomnienie św. Jerzego, męczennika.  

W sobotę święto św. Marka ewangelisty. To dzień imienin naszego Metropolity arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

Z uwagi na bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszej kaplicy Msze św. sprawujemy codziennie o godz. 1530 i o godzinie 1800, a w niedziele o godz. 900, 1000 i 1600. Pamiętajmy o noszeniu maseczek, korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego wystawionego na stoliku na środku kaplicy, zachowajmy odstęp w ławkach, myjmy często ręce w ciepłej wodzie z mydłem. Pamiętajmy o korzystaniu z kremu, który zabezpiecza naszą skórę przed środkami dezynfekcyjnymi.  

Zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich dotkniętych pandemią koronawirusa. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala