Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję naszym Paniom od lat przygotowującym piękne, a jednocześnie proste i bardzo wymowne dekoracje ciemnicy i grobu. Dziękuję pani Barbarze Niedziałka i pani Marcie Budek za piękne kwiaty do kobierzyńskiej kaplicy. Dziękuję Panu Organiście Piotrowi za muzyczną oprawę świątecznej liturgii oraz za jego zaangażowanie i pomoc w organizacji Triduum Sacrum. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność naszym niezawodnym lektorom: Pawłowi, Mateuszowi oraz panu Wojciechowi za obecność przy ołtarzu i podjęcie różnych funkcji liturgicznych. Dziękuję za posługę słowa: pani Ewie Jędrys, panu Mariuszowi Personowi, a za śpiew panu Zbigniewowi Majdrze. Dziękuję z serca wszystkim osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowania kieruję dla naszego kościelnego i jednocześnie organisty dla pana Piotra oraz dla pana Patryka za ofiarowany dodatkowy czas, za całą pracę przy  dezynfekcji naszej kaplicy oraz za wspólną modlitwę. Na ręce pani Mai Ćwieńki dziękuję Spółdzielni Socjalnej Kobierzyn za sprzątanie kaplicy i za troskę o jej otoczenie.

Dziękuję wszystkim, którzy w tej naszej malutkiej Wspólnocie się z nami modlą: Mieszkańcom Rektoratu, Pacjentom i Personelowi Szpitala, naszym drogim Gościom. Chcę wyrazić szczególną duchową bliskość z osobami z naszej Wspólnoty rektoralnej i Szpitala, które przechodzą zakażenie koronawirusem i zmagają się z ograniczeniami kwarantanny. Jesteśmy z Wami i wspieramy Was codziennie naszą modlitwą.

Chciałbym też złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Kościoła. Miłosierny i Zmartwychwstały Pan niech Wam hojnie błogosławi.

Jutro drugi dzień świąt. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę do odwołania stanu epidemii o 900, 1000 i 1600

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Jest to też trzeci piątek miesiąca, w którym odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uczcimy obraz Jezusa Miłosiernego i w tym trudnym czasie zawierzymy się Miłosierdziu Bożemu. W tygodniu zapraszamy na Msze św. o 1530 i 1800, a w niedziele o 900, 1000 i 1600.   


Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Doświadczania tej tajemnicy w wierze i naszym codziennym życiu wszystkim z serca życzymy.

Ks. Jan Klimek, Ks. Mirosław Żak, Ks. Grzegorz Wąchol