2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 2. niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Jana Bożego – patrona chorych, założyciela zakonu bonifratrów pełniącego posługę szpitalną, jednocześnie jednej z pierwszych organizacji, która zajęła się leczeniem i opieką chorych psychicznie.

2. We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800 z krótką konferencją zwłaszcza dla pacjentów oddziałów alkoholowych.

3. W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
W tym dniu przypada święto św. Kazimierza, patrona naszej Archidiecezji.

4. W piątek (13 marca) przypada siódma rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Apostolską. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Ojcu Świętym.

5. Zachęcamy do podejmowania praktyk pokutnych – dodatkowej modlitwy, postu i jałmużny – w okresie Wielkiego Postu, aby jeszcze bardziej otworzyć się na Miłosierdzie Boga.

6. Szczególną okazją do modlitwy wielkopostnej są nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane w piątki o godz. 15.00 i 18.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

7. Wszystkim pacjentom, pracownikom szpitala, mieszkańcom rektoratu oraz gościom przybyłym do naszej kaplicy życzymy na nadchodzący tydzień wielu łask od miłosiernego Boga i opieki Matki Bożej Częstochowskiej!