1 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy 1. Niedzielę Wielkiego Postu i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Po mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary zebrane do skarbony na utrzymanie naszej kaplicy.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800 z krótką konferencją zwłaszcza dla pacjentów oddziałów alkoholowych.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada święto św. Kazimierza, patrona naszej Archidiecezji.

W naszej Archidiecezji 23 lutego rozpoczął się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potrwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca.

Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 1500 oraz o 1800. Za odprawienie tego nabożeństwa nie tylko w okresie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 1515. Również za udział w tym nabożeństwie zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kazania pasyjne wygłaszać będzie ks. mgr Henryk Jurczasiak, wikariusz parafii św. Rafała Kalinowskiego.

Nasze rekolekcje wielkopostne, jak co roku, przeżywać będziemy w Wielkim Tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę po Niedzieli Palmowej (czyli od 6 do 8 kwietnia). Poprowadzi je dla nas nasz nowy kapelan szpitalny i pracownik Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. dr Grzegorz Wąchol.

Serdecznie proszę, włączmy się wszyscy w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, przez podjęcie postanowień wielkopostnych, praktykowanie postu i jałmużny. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby pokazać, że mocno trwamy we wspólnocie Chrystusowego Kościoła.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi nam wszystkim potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala