7 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 7. Niedzielę Zwykłą.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. z krótką konferencją zwłaszcza dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800.

Symbolicznym obrzędem posypania głów popiołem w środę rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Jest to czas naszego wspólnotowego i osobistego nawrócenia i pokuty, czas przygotowania każdego z nas do świąt Paschy Pana - czyli Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Wielkiej Niedzieli.  Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o 1530 i o 1800.

W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1500 tak jak tego pragnie Pan Jezus w Dzienniczku Siostry Faustyny, odprawiać będziemy Godzinę Miłosierdzia sprawując nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast pacjentów oddziałów odwykowych i wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie o godz. 1500 zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 1800. W ten najbliższy piątek – ostatni piątek miesiąca – odprawimy też nabożeństwo ku czci bł. Hanny Chrzanowskiej naszej pielęgniarki z uczczeniem Jej relikwii. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, nie tylko w Wielkim Poście, możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego.

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy odprawiać o godz. 1515. Pamiętajmy, że za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Kazania pasyjne z ambony wygłaszać dla nas będzie w tym roku ks. Henryk Jurczasiak wikariusz Parafii św. Rafała Kalinowskiego, nasz najbliższy sąsiad. 

W przyszła niedzielę, w pierwszą niedzielę miesiąca, zbierać będziemy składkę do skarbony na ogrzewanie naszej kaplicy. Już dziś składamy serdeczne podziękowania: Bóg zapłać!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi nam wszystkim potrzebne łaski. W tym czasie Wielkiego Postu szczególnie prośmy o ducha pokuty i umartwienia oraz o łaskę serca skruszonego.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala