Święto Ofiarowania Pańskiego

Przeżywamy 4. Niedzielę Zwykłą i jednocześnie święto Ofiarowania Pańskiego oraz XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe.  Dziś też przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Serdecznie dziękujemy za ofiary na utrzymanie kaplicy złożone do skarbony z okazji pierwszej niedzieli miesiąca.

W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja. Świecami św. Błażeja poświęconymi po Mszy św. dotkniemy naszych gardeł prosząc Świętego o zdrowie nie tylko gardła.     

We wtorek zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z modlitwą za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. z krótką konferencją o godz.1800.

W środę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. pobłogosławimy chleb św. Agaty, który będzie można zabrać sobie do domu. Jak w każdą środę zapraszamy też na Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy zatem o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim naszym drogim pacjentom, którzy we czwartek wzięli udział w VI Turnieju Kolęd. Uczestniczyło 13 zespołów i frekwencja była wyjątkowa. Przepraszamy tych wszystkich, którzy nie mieli miejsc siedzących. Dziękuję również za wspólne śpiewanie kolęd w sobotę z artystami krakowskimi panią Żanetą Groboż-Mazanek i Wojciechem Terechowiczem. Przy tej okazji fundacja Człowiekowi człowiek zbierała fundusze na pomoc dla pacjentów z chorobą nowotworową. W imieniu fundacji dziękuję za wszelkie ofiary.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Niech Matka Boża Częstochowska, patronka tego miejsca wyprosi Wam potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala