3 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 3. Niedzielę w ciągu roku, czyli tzw. 3 Niedzielę Zwykłą. Dziś przypada wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. W całym Kościele katolickim jest to też 1. Niedziela Słowa Bożego, która została ustanowiona przez papieża Franciszka 30 września 2019 roku. W liście o charakterze motu proprio ogłaszającym Niedzielę Słowa Bożego papież przypomina o niezwykłym bogactwie i żywym charakterze Słowa Bożego zawartego w Piśmie św. Zachęca nas do jak najczęstszej lektury Pisma św. W odpowiedzi na słowa papieża od pierwszego stycznia 2020 roku w naszej kaplicy w dni, w których nie wygłaszana jest homilia po Ewangelii, wprowadziliśmy liturgiczny zwyczaj chwili milczenia po odczytaniu Ewangelii, by wniknąć sercem i umysłem w jej treść. Jest to tak zwane echo Słowa

W poniedziałek wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.

We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu przypada trzecia rocznica ingresu, czyli uroczystego rozpoczęcia posługi w naszej diecezji, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.  

Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w czasie którego modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz.1800.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców.

W sobotę 1 lutego zapraszamy na koncert kolęd. O godzinie 1100 pan Wojciech Terechowicz i pani Żaneta Groboż-Mazanek zaśpiewają dla nas kolędy i pastorałki oraz inne utwory muzyki poważnej związane z okresem Bożego Narodzenia. 

W najbliższą niedzielę przypada Święto ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Święto spotkania Chrystusa ze swoim ludem było obchodzone w Jerozolimie już w V wieku, a w VII zostało przyjęte na Zachodzie. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. 2 lutego obchodzony jest w Kościele XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Niech Matka Boża Częstochowska, patronka tego miejsca wyprosi Wam potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala