27 Niedziela Zwykła

Przeżywamy XXVII niedzielę w ciągu roku (niedzielę zwykła). Jest to też I niedziela miesiąca połączona z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu i zmianką tajemnic różańcowych. Jak w każdą pierwszą niedzielę zbieramy ofiary do skarbony na potrzeby naszej kaplicy. Bóg zapłać!   

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.  

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa msza św. z konferencją dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800.

W środę święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Jak w każdą środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W piątek wspomnienie św. Jan XXIII, papieża i rocznica inauguracji II Soboru Watykańskiego (1962).

W sobotę wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana trędowatych.

Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe w naszej kaplicy odprawiamy codziennie w tygodniu po mszy św., a w niedziele o godz. 1530. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do tej wspólnej, kontemplacyjnej modlitwy. Pamiętajmy, że za wspólne odmówienie Różańca we wspólnocie kościelnej, rodzinnej, zakonnej i w stowarzyszeniu pobożnym możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego. Starajmy się też łączyć odmawianie dziesiątek z refleksją nad tajemnicami naszej wiary. Pomocą w tym będą nam służyły przygotowane króciutkie rozważania.   

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. A szczególni patroni bieżącego tygodnia – św. Siostra Faustyna i św. Franciszek niech wyproszą nam wszystkim ufność w Boże miłosierdzie, siły i zdrowie, pokój serca oraz chrześcijańską radość przeżywaną wśród piękna otaczającego nas świata.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala