22 Niedziela Zwykła

Przeżywamy XXII niedzielę w ciągu roku. Jest to pierwsza niedziela miesiąca połączona z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu i zmianką tajemnic różańcowych. Na prośbę papieża Franciszka w tym dniu obchodzimy Dzień Dziękczynienia z Świat Stworzony. Dla nas to też dzień wspomnienia wybuchu II wojny światowej (80) rocznica. Jak w każdą pierwszą niedzielę zbieramy ofiary do skarbony na potrzeby naszej kaplicy. Bóg zapłać.  

We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa msza św. z króciutką konferencją dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ.

Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które rozpoczynają nowy rok szkolny. Rodziców naszego rektoratu proszę, aby czuwali nad katechizacją swych dzieci.  

W przyszłą niedzielę, 8 września, Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nas na XXVII Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Osoby chętne do wyjazdu prosimy, aby zgłosiły się w zakrystii.  

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia – jak nazywał nasz kościół kard. Karol Wojtyła i jak zawsze prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala