20 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XX Niedzielę Zwykłą (w ciągu roku).

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Eudesa, kapłana.

We wtorek wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła. W każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa msza św. o godz. 1800.

W środę wspomnienie św. Piusa X, papieża. Jak w każdą środę serdecznie zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W piątek wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy.

W sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W niedzielę przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Patronki naszej świątyni. Będzie to 102 odpust w całego kompleksu szpitalnego. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 1100, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. kan. Stanisław Jarguz, przed laty kapelan naszego Szpitala. Dostojny jubilat przeżywa 55 rocznicę swoich święceń kapłańskich. W tym dniu Mszy św. o godz. 1000 nie będzie.      

Trwa sierpień - miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcajmy się wspólnie do podjęcia abstynencji i módlmy się za osoby cierpiące na chorobę alkoholową, szczególnie za pacjentów naszych oddziałów odwykowych i za ich rodziny.

Gorąco zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala