19 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykłą (w ciągu roku).

W poniedziałek wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy.

We wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W tym dniu zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800 szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych z krótką konferencją.  

W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Jak w każdą środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. 

We czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, święci się w Kościele kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Uroczystość w całym kraju nazywana jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej i obchodzona jako święto plonów. Msze św. w naszej kaplicy będziemy odprawiać według niedzielnego porządku, czyli o 1000 i 1600. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy kwiaty i zioła.

W sobotę święto św. Jacka prezbitera, patrona naszej archidiecezji.

Za dwa tygodnie w niedzielę 25 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. To nasza uroczystość odpustowa - najważniejszy dzień dla każdej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie już dziś zapraszamy mieszkańców rektoratu wraz z całymi rodzinami, pacjentów naszego szpitala z rodzinami, personel i wszystkie osoby, które czują się duchowo związane z naszym kościołem i z tym szpitalem na sumę odpustową 25 sierpnia (w niedzielę) o godzinie 1100. Uroczystości będzie przewodniczył ks. kan. Stanisław Jarguz – senior i kapłan naszej archidiecezji, przed wieloma laty duszpasterz w naszym Szpitalu. Ks. Stanisław w tym roku przeżywa 55 rocznicę swoich święceń kapłańskich.

W tym dniu z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 1000.

Trwa sierpień miesiąc trzeźwości. Wesprzyjmy modlitwą oraz całkowitą lub czasową abstynencją od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu, naszych pacjentów oddziałów odwykowych oraz wszystkich, którzy walczą z uzależnieniami.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej i jak zawsze prosimy o gorącą modlitwę w intencji osób chorych i cierpiących. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala