18 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XVIII niedzielę w ciągu roku i jednocześnie I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmianka tajemnic różańcowych. Składka do skarbony z okazji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie naszej kaplicy, a szczególnie na przygotowanie zbliżającego się odpustu parafialnego. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie już dziś wszystkich zapraszamy na naszą uroczystość odpustową w niedzielę 25 sierpnia, na godzinę 1100

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

W poniedziałek rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP.

We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla oddziałów alkoholowych o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, czyli Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Trwa sierpień miesiąc trzeźwości. Wesprzyjmy modlitwą oraz całkowitą lub czasową abstynencją od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu, naszych pacjentów oddziałów odwykowych oraz wszystkich, którzy walczą z uzależnieniami. Ks. Mirosław po raz 20 z grupą trzeźwiejących alkoholików pielgrzymuje do Częstochowy. Obiecał modlitwę za nas wszystkich, a my módlmy się za nich i wszystkich pielgrzymów.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska nasza Patronka wyprosi Wam u Syna potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala