16 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą (w ciągu roku).

W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny.

We wtorek święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytywaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. W tym dniu wspominamy również św. Kingę, dziewicę.

We czwartek święto św. Jakuba Apostoła, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenia pojazdów mechanicznych dokonamy w przyszłą niedzielę po mszach św. Zwyczajowo zbierzemy też przy tej okazji ofiary na paliwo dla księży misjonarzy i na środki transportu dla nich.

W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to też ostatni piątek miesiąca – dla nas dzień uczczenia relikwii naszej pielęgniarki bł. Hanny Chrzanowskiej i okazja do modlitwy za jej wstawiennictwem, szczególnie w intencji personelu naszego szpitala.

Trwa okres wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obecności na niedzielnej Eucharystii. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku i dobrej pogody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala