12 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XII Niedzielę Zwykłą.

Na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe zapraszamy dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 1530, a w tygodniu codziennie po Mszy św.

W poniedziałek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 1100 w intencji naszego Szpitala upamiętniając rocznicę lego likwidacji 23 czerwca 1942 roku. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytywaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W ostatnie piątki miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, więc po Mszy św. odczytamy litanię do Błogosławionej i uczcimy Jej relikwie.

W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Naszemu organiście, panu Piotrusiowi, składamy najserdeczniejsze życzenia i jednocześnie dziękujemy za wielkie zaangażowanie w życie całej naszej Wspólnoty.  

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za pięknie przygotowane ołtarze, za zakupione kwiaty i za cały trud organizacji naszego wspólnego świętowania tajemnicy obecności Pana Jezusa wśród nas. Wszystkich pragnę objąć moim serdecznym podziękowaniem.

Na ręce pani Anny Brożek słowa wdzięczności chciałbym wyrazić młodzieży bierzmowanej w naszej parafii, ich rodzicom i rodzinom za piękną i prawdziwie w mocy Ducha Świętego przeżywaną uroczystość. W darze po bierzmowaniu młodzież zakupiła piękną złoconą kadzielnicę i drogi, wyszywany ornat. Serdeczne Bóg zapłać!   

Rozpoczyna się okres wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obecności na niedzielnej Eucharystii. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku i dobrej pogody.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala