Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, która w naszej archidiecezji kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po mszy św. i nabożeństwie uczcimy Jego relikwie.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytywaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Na Mszy św. o godz. 1800 Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowanie 41 osobom. 

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek uroczystość najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z procesją do czterech ołtarzy wyruszymy po mszy św. o godz. 1000. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 1530 i mszy św. o godz. 1600. Litanię do NSPJ odśpiewamy w trakcie procesji Bożego Ciała.

Bardzo serdecznie prosimy o zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy i pomoc w organizacji procesji. Plan procesji:

I Pierwszy ołtarz będzie się znajdował naprzeciw oddziału 5 c/d (szczególnie proszę personel i pacjentów oddziałów alkoholowych o przygotowanie ołtarza)

II Drugi ołtarz naprzeciw starej neurologii na budynku diagnostyki/eeg i rentgena (panie Katarzyna i Basia Niedziałka oraz Róże Różańcowe)

III Trzeci ołtarz w ogrodzie oddziału 3a (szczególnie proszę panią Olę Czernek i personel oraz pacjentów oddziałów detencyjnych o przygotowanie ołtarza)

IV Ostatni ołtarz na budynku kaplicy (pan Patryk Fiust, pan kościelny Piotr, bloki i osiedle przyszpitalne)

Tylko dzięki Państwa zaangażowaniu w organizację procesji będziemy mogli pięknie przeżyć tą niezwykłą uroczystość. Bardzo prosimy o pomoc i liczny udział! Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Pamiętajmy, że udział w tej procesji jest naszym publicznym wyznaniem naszej wiary. Nabożeństwa czerwcowego i Mszy św. o godz. 1600 w tym dniu nie będzie.

W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Codziennie odprawiamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. a w niedziele i święta przed Mszą św. o godzinie 1600. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam u Serca Jezusowego potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala