Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. U naszych sąsiadów, w parafii św. Jadwigi Królowej na Klinach Borkowskich uroczystość odpustowa o godz. 1230. Dziś możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.  

Trwa czerwiec poświęcony w Kościele czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedzielę o godz. 1530, a w tygodniu codziennie po mszy św. o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła. W tym dniu zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa msza o godz. 1800.

W środę wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy. Jak w każdą środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek, na tydzień przed uroczystością Bożego Ciała, przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boża Częstochowska u serca Jezusowego wyprosi Wam potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala