Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przeżywamy dziś 7. Niedzielę po Wielkanocy, czyli Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni od Wniebowstąpienia Pańskiego do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego przygotowują nas na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Dziś też pierwsza sobota miesiąca, składka do skarbony przeznaczona jest na utrzymanie naszej kaplicy. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać! Po mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. 

Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Odprawiamy je w niedziele o godz. 1530, a w tygodniu codziennie po mszy św. 

W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800. We wtorek rocznica święceń biskupich ks. bpa Jana Szkodonia. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

W środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W sobotę wspomnienie św. Jadwigi, królowej. 

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres Wielkanocy.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala