2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zarówno dobrowolnie przyjęta śmierć, jak i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością ponad wszelką miarę. Warto dziś przypomnieć sobie słowa św. Jana Pawła II sprzed siedemnastu laty: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!
(Łagiewniki, 2002 r.). Dziś rozpoczyna się również 75. Tydzień Miłosierdzia

W poniedziałek uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych w czasie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa msza św. o godz. 1800.

W środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. W środę (1 maja) rozpoczynamy w naszej kaplicy nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać codziennie, w tygodniu po Mszy św., a w niedziele o godz. 1530. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej wspólnej maryjnej modlitwy.

We czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. U naszych sąsiadów w parafii Matki Bożej Królowej Polski na Nowym Ruczaju uroczystość odpustowa. Msze św. jak w każdą niedzielę: o 1000 i o 1600

W sobotę święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy naszym kościele, a wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala