Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję naszym Paniom od lat przygotowującym piękne, a jednocześnie proste dekoracje ciemnicy i grobu. Dziękuję pani Katarzynie Niedziałkowej i pani Basi za kwiaty do kobierzyńskiej kaplicy. Dziękuję Panu Organiście Piotrowi za muzyczną oprawę świątecznej liturgii oraz za jego zaangażowanie i pomoc w organizacji Triduum Sacrum. Dziękuje bardzo Szymonowi za przygotowanie liturgii i jego nieocenioną pomoc. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność naszym niezawodnym lektorom: Pawłowi, Norbertowi, Mateuszowi oraz panu Wojciechowi za obecność przy ołtarzu podjęcie różnych funkcji liturgicznych. Dziękuję za posługę słowa: pani Marii Majdra, panu Tomaszowi Domagale, panu Mariuszowi Personowi, a za śpiew panu Zbigniewowi Majdrze. Bardzo dziękuję Panom niosącym baldachim oraz feretrony. Dziękuję z serca wszystkim osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w celebracje Wielkiego Tygodnia i w procesję rezurekcyjną. Szczególne podziękowania kieruję dla naszego  kościelnego i organisty (dwa w jednym) dla pana Piotra za ofiarowany czas, za całą pracę i za wspólną modlitwę. Na ręce pani Mai Ćwieńki dziękuję spółdzielni Socjalnej Kobierzyn za generalne sprzątanie kaplicy i za troskę o jej otoczenie.

Dziękuję wszystkim, którzy w tej naszej malutkiej Wspólnocie się z nami modlą: Mieszkańcom Rektoratu, Pacjentom i Personelowi Szpitala, naszym drogim Gościom. Chciałbym złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Kościoła. Miłosierny i Zmartwychwstały Pan niech Wam hojnie błogosławi.

Jutro drugi dzień świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.  

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. szczególnie z krótką konferencją dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek święto św. Marka, ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o naszym arcybiskupie Marku.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uczcimy obraz Jezusa Miłosiernego, ucałujemy relikwie św. Siostry Faustyny i zawierzymy się Miłosierdziu Bożemu.   


Gdy uczniowie schodzili z góry Przemienienia nie rozumieli jeszcze słów, które wypowiedział tam do nich Jezus, i pytali siebie nawzajem: Co znaczy powstać z martwych? (Mk 9, 10). Ich serca i umysły wypełniały sprzeczne uczucia: wspomnienie niezwykłej radości i jednocześnie dogłębnego przerażenia. Doświadczyli w swym kruchym człowieczeństwie potęgi i wszechmocy Wcielonego Boga. A wszystko po to, by umocnić ich serca na godzinę próby.

Już ponad dwa tysiące lat nasza tradycja chrześcijańska prowadzi nas na szczyt liturgicznych obchodów ku najwyższym rangą świętom Wielkiej Nocy, ku szczytom tajemnic naszej wiary – ku Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu naszego Pana.

Mieszkańcom rektoratu i naszym drogim gościom, personelowi szpitala i wszystkim pacjentom z serca życzymy, aby wielkanocne Misteria przeżywane w tych dniach, umocniły Wasze serca na wszelkie godziny próby, umocniły w zmaganiu z problemami i troskami codzienności. Niech i nam przez bogactwo Paschalnej Liturgii dane będzie doświadczyć wszechmocnego kochającego nas Boga. A schodząc ze szczytów Triduum Sacrum ku naszej codzienności niech i nas nurtuje jedno z najważniejszych pytań wiary: co znaczy powstać z martwych?

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Doświadczania tej tajemnicy w wierze i naszym codziennym życiu wszystkim z serca życzymy.

Ks. Jan Klimek, Ks. Mirosław Żak