Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Przeżywamy dziś 6. Niedzielę Wielkiego Postu czyli Niedzielę Palmową upamiętniającą uroczysty wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień.

W poniedziałek, wtorek i środę rozpoczynamy nasze rekolekcje. Dla pacjentów szpitala nauki rekolekcyjne będą o 1530 z okazją do spowiedzi św. od godziny 1500, a dla mieszkańców rektoratu, personelu i naszych gości na mszach św. o godzinie 1800. Nauki rekolekcyjne o godzinie 1800 i w konfesjonale od godz. 1700 posługiwać będzie ks. Jan Dziechciar zmartwychwstaniec, kapelan Szpitala Jana Pawła II w Krakowie. W Wielki Czwartek od 1730 i w Wielki Piątek od 1500 spowiadać będzie ks. prof. Maciej Ostrowski.   

W Wielki Czwartek Mszę św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umywania nóg sprawować będziemy o godz. 1800. Okazja do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 2200 i w Wielki Piątek od 1300 do 1500.

W Wielki Piątek naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy uroczystą Drogą Krzyżową o 1500 a po niej Liturgią Męki Pańskiej o 1600. Na adorację Pana Jezusa przy grobie zapraszamy do godz. 2200.

W Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów wielkanocnych i na chwilę adoracji Pana Jezusa przy grobie zapraszamy o godz. 1100 i 1500. Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc rozpoczniemy o godz. 2000 i zakończymy procesją rezurekcyjną ok. godz. 2200. Pamiętajmy, aby w Wielką Sobotę na Liturgię wieczorną zabrać świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę, o 1000 i o 1600.     

Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w naszych mini rekolekcjach i w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania.

Dziękujemy ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

Niech Duch Święty Pocieszyciel da nam łaskę głębokiego przeżywania największych świąt chrześcijaństwa i niech sam pełnią swoich darów umacnia naszą wiarę, nadzieję i miłość.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala