8 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 8. Niedzielę Zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca. Po mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Za wszelkie ofiary złożone do skarbony na utrzymanie naszej kaplicy składamy Serdeczne Bóg zapłać!

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Naszą modlitwą obejmijmy w tym tygodniu szczególnie pacjentów oddziałów odwykowych. Od Środy Popielcowej rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej. 

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę Popielec i rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 1530 i 1800. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły.

W naszej archidiecezji dzisiaj (tj. 3 marca) rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potrwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, do 16 czerwca.

Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki o godz. 1500 i 1800.  Za odprawienie tego nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 1515. Kazania pasyjne wygłaszać dla nas będzie w tym roku ks. Piotr Pilch wikariusz parafii w Skotnikach. Również za udział w tym nabożeństwie zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Nasze rekolekcje wielkopostne, jak co roku, przeżywać będziemy w Wielkim Tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę po Niedzieli Palmowej (czyli od 26 do 28 marca).

Serdecznie proszę, włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku naszego zbawienia. Pamiętajmy również o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi Wam potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala