5 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 5. Niedzielę Zwykłą i jednocześnie wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz XXVII Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o 15:30 przeczytamy fragmenty Orędzia Papieża Franciszka i udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy Mieszkańców naszego Rektoratu, Pacjentów i Personel naszego Szpitala na tę wspólną modlitwę za chorych.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 18:00.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek święto świętych Cyryla i Metodego biskupów, patronów Europy.

W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Siostry Faustyny.

Naszą modlitwą obejmujemy w tym tygodniu szczególnie pacjentów oddziałów odwykowych, którzy w sobotę rozpoczynają swoje rekolekcje.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi Wam potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala