3 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 3. Niedzielę Zwykłą. Dziś też przypada wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.

W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, a także druga rocznica ingresu, czyli uroczystego rozpoczęcia posługi w naszej diecezji Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy dzisiaj o nim w naszych modlitwach.  

Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w czasie którego modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców.

W sobotę Święto ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Święto spotkania Chrystusa ze swoim ludem było obchodzone w Jerozolimie już w V wieku, a w VII zostało przyjęte na Zachodzie. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. 2 lutego obchodzony jest w Kościele XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Msze św. w tym dniu odprawimy o 1530 i 1800.

W zbliżającym się tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W najbliższą niedzielę, 3 lutego, jak w każdą I niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary do skarbony na potrzeby naszej kaplicy. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!

Naszemu organiście Panu Piotrowi i Panu Patrykowi bardzo dziękuję za zamontowanie nowego telewizora do wyświetlania pieśni. Panu organiście Michałowi dziękuję za przekazanie nam programu komputerowego i baz pieśni kościelnych. Pewnej osobie z naszej wspólnoty dziękuję za przekazanie ofiary na zakup tego systemu.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Niech Matka Boża Częstochowska, patronka tego miejsca wyprosi Wam potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala