4 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś IV (ostatnią) Niedzielę Adwentu.

Jutro (w poniedziałek) wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej - wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd. W wigilię w naszej kaplicy nie będzie Mszy św. o 1530 odprawimy Mszę św. rano o godz. 900. Pasterkę – uroczystą Mszę św. w noc Bożego Narodzenia odprawimy o 2400. Składka z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

We wtorek (25.12) – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 1000 i 1600. Składka w Boże Narodzenie przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

We środę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie pierwszego męczennika Św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 1000 i 1600. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

We czwartek święto św. Jan Apostoła i Ewangelisty.

W piątek wspomnienie św. Młodzianków, męczenników.

W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym dziękujemy Bogu za dar Wcielenia Jezusa Chrystusa i celebrujemy tajemnicę Jego wejścia w kruche człowieczeństwo każdego z nas. Życzę, aby przychodzący na świat Jezus – Boża Dziecina przyniósł nam wszystkim doświadczenie pokoju serca i miłości, obdarzał radością i nadzieją oraz był odpowiedzią na każdą samotność, ból i lęk. Niech także obdarzy nas wszystkich potrzebnym zdrowiem, cierpliwością do siebie nawzajem i siłami w podejmowaniu codziennych obowiązków.

Naszą wizytę duszpasterską, czyli Kolędę rozpoczniemy w Rektoracie po Uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli po Trzech Królach. Plan kolędy ogłosimy w przyszłą niedzielę, a prośbę o przyjęcie księdza oraz termin kolędy rozwiesimy na klatkach.      

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala