1 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Składka do skarbony przeznaczona jest na ogrzewanie kaplicy. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!  

Na Msze św. roratnie serdecznie zapraszamy do naszej kaplicy w poniedziałki, środy i soboty o godz. 1530.

Okres Adwentu to bogaty w symbolikę czterotygodniowy czas przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa w chwale. Nie jest on czasem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje religijne i symbole. Najbardziej charakterystycznym zwyczajem adwentowym, zwłaszcza w Polsce, są roraty. Jest to Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie bardzo wcześnie rano. Wierni, często w ciemnościach przenikniętych jedynie blaskiem trzymanych w ręku świec, wraz z Maryją czekają na wybawienie, jakie światu przyniosły narodziny Zbawiciela. Czas adwentu ma przygotować nas na godne przeżycie świąt Bożego narodzenia i umocnić nas w czujności na powtórne przyjście Pana. 

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

We wtorek wspomnienie św. Barbary. We wtorki zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

W piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawimy w naszej kaplicy o 1200 w Godzinie Łaski oraz o 1530. Ponowimy też duchowo akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Duża świeca kosztuje 15 zł, mała 10 zł. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie.

Wszystkim, którzy w tej kaplicy się modlą niech nasza Patronka Matka Boża Częstochowska wyprosi u Syna potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala