Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy trzydziestą czwartą Niedzielę Zwykłą. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Soborze Watykańskim II ustalono jej obchód na zakończenie roku liturgicznego. Dzisiejsza uroczystość to też patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się Adwent. Msze św. roratnie sprawować będziemy w naszej kaplicy w poniedziałki, środy i soboty o godz. 1530.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We piątek święto św. Andrzeja, Apostoła. Jak w każdy ostatni piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. Hanny Chrzanowskiej z uczczeniem Jej relikwii.  

W sobotę pielgrzymujemy do Częstochowy i Gidel. Zawierzymy Matce Najświętszej, Królowej Polski nasz rektorat, szpital, nasze rodziny i nas samych. A przez ręce Maryi zawierzamy się Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Do opłatków dołączona będzie kartka z życzeniami od duszpasterzy i obrzęd wieczerzy wigilijnej. Opłatki wraz ze świecami Caritas będzie można nabywać w zakrystii po mszach św.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i troskliwej opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala