33 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę Zwykłą i jednocześnie II Światowy Dzień Ubogich. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, które dzisiaj zbieramy na organizację Diecezjalnych Dni Ubogiego oraz na fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. U naszych najbliższych sąsiadów odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego, suma odpustowa o godzinie 1200.

W poniedziałek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

We wtorek wspomnienie Rafała Kalinowskiego, kapłana. Jak w każdy wtorek, zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę wspomnienie Ofiarowania NMP. Jak w każdą środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panom organistom Michałowi i Piotrowi składamy najlepsze życzenia oraz dziękujemy za ich posługę i ubogacanie liturgii w naszej kaplicy.  

W sobotę wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę, 25 listopada przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dziękuję osobom, które zapisały się na naszą pielgrzymkę do Częstochowy. Mamy już komplet. Wyjeżdżamy w sobotę 1 grudnia, o godzinie 900.      

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i troskliwej opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala