32 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXXII Niedzielę Zwykłą. W tę drugą niedzielę listopada już po raz dziesiąty obchodzimy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy duchowo i materialnie chrześcijan w Pakistanie. Dziś też przypada Narodowe Święto Niepodległości oraz wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

We wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich. W każdy wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. 

We czwartek wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

W III piątek miesiąca serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny.

W przyszłą niedzielę, 18 listopada, będziemy przeżywać 2. Światowy Dzień Ubogich. Szczegółowy plan wydarzeń, które odbędą się w ciągu tego tygodnia w Krakowie będzie można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i troskliwej opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala