31 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXXI Niedzielę Zwykłą. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary zebrane do skarbony przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Za wasze ofiary na ten cel serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Przed mszą św. popołudniową o 1530 odprawimy nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.

W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek (do 8 listopada włącznie) nabożeństwo wypominkowe odprawiać będziemy codziennie przed Mszą św., czyli o 1500. Bowiem do 8 listopada włącznie możemy zyskiwać łaskę odpustu zupełnego i ofiarowywać go za dusze w czyśćcu cierpiące. 

W piątek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, wokół której koncentrowało się życie Kościoła przez ponad tysiąc lat. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o papieżu Franciszku.

W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W niedzielę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada również Narodowe Święto Niepodległości Polski. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.

Serdeczne Bóg zapłać! składamy wszystkim, którzy pamięć o swoich bliskich zmarłych wyrazili poprzez wspólną z nami modlitwę i wypominki złożone przy tej okazji ofiary. Dziękujemy także osobom, które przyczyniły się do organizacji Mszy św. i nabożeństwa za zmarłych na Cmentarzu Czerwone Maki w dniu Wszystkich Świętych. Za wszystkich zmarłych wypominanych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące modlimy się w każdy wtorek w specjalnym nabożeństwie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w każdą środę we Mszy św. wspólnej polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i troskliwej opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala  


REKTORAT MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W KRAKOWIE
serdecznie zaprasza na pielgrzymkę parafialną
w dniu 1 grudnia 2018 roku 
do
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GIDELSKIEJ
w Gidlach
oraz
do narodowego Sanktuarium Matki Bożej
na Jasnej Górze

...gdzie będziemy dziękować za kończący się rok, prosząc o błogosławieństwo w Nowym Roku dla naszej Ojczyzny i naszych rodzin.

O godz. 15.00 odprawimy Drogę Krzyżową, o godz. 18.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. i zawierzymy naszą parafię Matce Bożej, a przez Jej ręce także Chrystusowi Królowi.

Wyjazd 1 XII. z ulicy przy garażach punktualnie o godz. 9.00, przewidywany powrót ok. 21.20 – koszt pielgrzymki 45 zł

Zgłoszenia i wpłata w zakrystii przed i po każdej Mszy św.
Serdecznie zapraszamy!