30 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś trzydziestą Niedzielę Zwykłą.  W dniu dzisiejszym obchodzimy też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą ofiarą składaną na tacę wspieramy Kościół w Pakistanie.

We wtorek w czasie różańca odczytamy wypominki za zmarłych, w ramach naszego cotygodniowego nabożeństwa za zmarłych. Dodatkowa Msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godzinie 1000 oraz 1200. Msza św. o godzinie 1000 zostanie odprawiona w budynku kaplicy. Msza św. o godzinie 1200 zostanie odprawiona na Cmentarzu na Czerwonych Makach. Po Mszy św. odbędzie się procesja po cmentarzu, odczytane zostaną wypominki oraz będziemy modlić się za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w procesji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 1600.

W piątek, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Na Msze św. zapraszamy o godzinie 1530 i 1800. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawimy o godz. 1500.

W dniach od 3 do 8 listopada zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe z odczytywaniem wypominków listopadowych i rocznych, codziennie przed  Mszą św., czyli o godz. 1500.

Pamiętajmy, że miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni, stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1-go lub 2-go listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Wierni, którzy od 1-go do 8-go listopada (włącznie) nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten można uzyskać pod zwykłymi warunkami – to znaczy: należy wyspowiadać się lub być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy Ojcze naszWierzę oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego

Przez cały rok modlimy się w naszej świątyni za zmarłych, których polecamy w rocznych wypominkach. W każdy wtorek przed Najświętszym Sakramentem, w trakcie nabożeństwa poświęconego zmarłym wspominamy ich imiona i modlimy się o życie wieczne dla nich. Pamięć o zmarłych, jest znakiem wiary w życie wieczne i jest znakiem prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po każdej mszy świętej w zakrystii. W Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) wypominki zbierać też będziemy na cmentarzu na Czerwonych Makach.

Kończy się miesiąc październik. Pamiętajmy w tych ostatnich dniach o nabożeństwach różańcowych. Do końca października różaniec odprawiać będziemy codziennie przed Mszą św. o godz. 1500. Gorąco zapraszamy do tej wspólnej modlitwy maryjnej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi świętej oraz o komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszą niedzielę zbierać będziemy ofiary do skarbony na ogrzewanie naszej świątyni. Ogrzewanie zostało włączone od dzisiejszej niedzieli.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Ofiarodawcom i dobrodziejom kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Matka Boża Częstochowska, nasza Patronka, wyprosi nam potrzebne łaski: zdrowie, siły i pokój serca.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala