29 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą oraz Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: Pełni Ducha i Posłani. Niedziela ta rozpoczyna w polskim Kościele Tydzień Misyjny, czyli czas modlitwy za misje i misjonarzy. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.  

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak w każdy wtorek dodatkowa msza św. o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1500, a w niedzielę o godz. 1530. Za odmówienie modlitwy różańcowej można zyskać odpust zupełny.

Przez cały rok modlimy się za naszych bliskich zmarłych, których polecamy w rocznych i listopadowych wypominkach w naszej kaplicy. W każdy wtorek, wspominając ich imiona, modlimy się przed Najświętszym Sakramentem o życie wieczne dla nich. Pamięć o zmarłych, jest znakiem naszej wiary w życie wieczne i jest wyrazem prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy po każdej mszy św.

Gorąco zapraszamy do modlitwy w naszej kaplicy.

Ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Mieszkańcom Rektoratu, Personelowi i Pacjentom naszego Szpitala na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej.

W przyszłą niedzielę pamiętajmy o zmianie czasu z letniego na zimowy. Śpimy o godzinę dłużej.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala