28 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą i jednocześnie wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Dziś także przypada XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Składkę z dzisiejszej niedzieli przeznaczymy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przyznaje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co wtorek dodatkowa msza św. o godz. 18:00.

W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W tym dniu zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

W piątek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszko, kapłana, kapelana Solidarności. To trzeci piątek miesiąca po mszy św. nabożeństwo do miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny.

W sobotę uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa oraz dzień Pielgrzymki Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W tym tygodniu rozpoczną się główne uroczystości związane z obchodami 40. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. We wtorek, 16 października o 16:30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, z udziałem Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Kazanie wygłosi Kardynał Stanisław Dziwisz. O 20:30 na Rynku Krakowskim odbędzie się specjalny koncert z udziałem artystów scen polskich. A wcześniej, o godzinie 20:00 nastąpi odsłonięcie odrestaurowanego okna papieskiego w pałacu biskupów krakowskich.

Różaniec św., który w tym miesiącu podejmujemy z większą gorliwością, pomaga nam uczcić Matkę Najświętszą, ale także winien nas pobudzić do apostolstwa modlitwy w różnych aktualnych sprawach. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 15:00, a w niedzielę o godz. 15:30. Za wspólne odmówienie modlitwy różańcowej można zyskać odpust zupełny.

Przez cały rok modlimy się za naszych bliskich zmarłych, których polecamy w rocznych i listopadowych wypominkach w naszej kaplicy. W każdy wtorek, wspominając ich imiona, modlimy się przed Najświętszym Sakramentem o życie wieczne dla nich. Pamięć o zmarłych, jest znakiem naszej wiary w życie wieczne i jest wyrazem prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy po każdej mszy św.

Gorąco zapraszamy do modlitwy w naszej kaplicy. Niech dobry Bóg wszystkim, którzy w tej świątyni wzywają Jego imienia hojnie błogosławi.
Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala