26 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXVI Niedzielę Zwykłą i jednocześnie wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Jutro rozpoczynamy miesiąc październik. Różaniec św., który w tym miesiącu podejmujemy z większą jeszcze gorliwością, pomaga nam uczcić Matkę Najświętszą, ale także winien nas pobudzić do apostolstwa modlitwy w różnych aktualnych sprawach. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 15:00, a w niedzielę o godz. 15:30. Pamiętajmy, za odmówienie modlitwy różańcowej można zyskać odpust zupełny.

W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. W tym dniu zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiąca. Jak w każdy wtorek dodatkowa msza św. o godz. 18:00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W piątek wspomnienie św. Siostry Faustyny.

W sobotę wspomnienie św. Brunona, kapłana.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii wynagradzającej NSPJ i NSNMP.

Gorąco zapraszamy do modlitwy w naszym kościele, do tworzenia prawdziwej wspólnoty modlitwy za chorych i z chorymi. Niech dobry Bóg wszystkim, którzy w tej świątyni wzywają Jego imienia hojnie błogosławi.

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala