24 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dwudziestą czwartą Niedzielę Zwykłą.
Dziś w Kościele obchodzimy 52. Dzień Środków Społecznego Przekazu, który przebiega pod hasłem Prawda was wyzwoli. Fake news a dziennikarstwo pokoju. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w nocie na ten dzień podaje, że fałszywe wiadomości przyczyniają się do zrodzenia silnej polaryzacji poglądów. W tej sytuacji Kościół chce pochylić się nad przyczynami, logiką i konsekwencjami dezinformacji w mediach oraz wesprzeć działania na rzecz profesjonalnego dziennikarstwa, które szuka prawdy, a więc dziennikarstwa pokoju, które promuje porozumienie między ludźmi.

We wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytamy wypominki.
Jak co wtorek dodatkowa Mszę św. o godz. 18:00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Jest to jednocześnie III. piątek miesiąca, po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcą i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala