20 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XX Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym przypada również wspomnienie św. Jana Eudesa, kapłana.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:
W poniedziałek wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie św. Piusa X, papieża. W każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa msza św. o godz. 18:00.

W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Jak w każdą środę serdecznie zapraszamy na naszą mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy.

W piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W niedzielę przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Patronki naszej świątyni. Będzie to pierwszy odpust w nowym stuleciu naszego kościoła i całego kompleksu szpitalnego. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11:00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. kan. Adam Trzaska, wieloletni kapelan Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie-Nowej Hucie. W tym dniu Mszy św. o godz. 10:00 nie będzie.

Trwa sierpień - miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcajmy się wspólnie do podjęcia abstynencji i módlmy się za osoby cierpiące na chorobę alkoholową, szczególnie za pacjentów naszych oddziałów odwykowych i za ich rodziny.

Gorąco zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala