19 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykłą i jednocześnie wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal.

W poniedziałek przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. W tym dniu zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. o godz. 18:00 dla pacjentów oddziałów odwykowych.

W środę 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Lud polski to święto miał zawsze w wielkiej czci. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, święci się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Uroczystość w całym kraju nazywana jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej i obchodzona jako święto plonów. Msze św. w naszej kaplicy będziemy odprawiać według niedzielnego porządku, czyli o 10:00 i 16:00. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy kwiaty i zioła.

W piątek święto św. Jacka prezbitera, patrona naszej archidiecezji. Z okazji trzeciego piątku miesiąca, po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zakończymy uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny.

Za dwa tygodnie w niedzielę 26 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. To nasza uroczystość odpustowa - najważniejszy dzień dla każdej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie już dziś zapraszamy mieszkańców rektoratu wraz z całymi rodzinami, pacjentów naszego szpitala z rodzinami, personel i wszystkie osoby, które czują się duchowo związane z naszym kościołem i z tym szpitalem na sumę odpustową 26 sierpnia (w niedzielę) o godzinie 11:00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. kan. Adam Trzaska – kapłan naszej archidiecezji, wieloletni duszpasterz w Hospicjum św. Łazarza.
W tym dniu z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 10:00.

Trwa sierpień miesiąc trzeźwości. Wesprzyjmy modlitwą oraz całkowitą lub czasową abstynencją od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu, naszych pacjentów oddziałów odwykowych oraz wszystkich, którzy walczą z uzależnieniami.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej i jak zawsze prosimy o gorącą modlitwę w intencji osób chorych i cierpiących. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala