18 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XVIII niedzielę zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmianka tajemnic różańcowych. Składka do skarbony z okazji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie naszej kaplicy, a szczególnie na przygotowanie zbliżającego się odpustu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie już dziś wszystkich zapraszamy na naszą uroczystość odpustową w niedzielę 26 sierpnia, na godzinę 11.00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego.
We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych, w czasie którego odczytujemy wypomninki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa msza św. szczególnie dla oddziałów alkoholowych o godz. 18.00.
W środę wspomnienie św. Dominika, prezbitera. W tym dniu zapraszamy również na naszą mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
We czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża czyli Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
W piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
W sobotę wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Trwa sierpień miesiąc trzeźwości. Wesprzyjmy modlitwą oraz całkowitą lub czasową abstynencją od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu, naszych pacjentów oddziałów odwykowych oraz wszystkich, którzy walczą z uzależnieniami.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska nasza Patronka wyprosi Wam u Syna potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala