17 Niedziela Zwykła

Przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą. Dziś przypada też wspomnienie św. Marty.

We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela zakonu OO. Jezuitów. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. z konferencją szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 18:00.

W środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela zakonu OO. Redemptorystów. W tym dniu zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek pomódlmy się za wszystkich kapłanów. W piątek pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ. A w sobotę o komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

Trwa okres urlopów i wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obecności na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku i dobrej pogody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala