15 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś piętnastą Niedzielę Zwykłą.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Wspomnienie NMP z Góry Karmel związane jest ze szkaplerzem karmelitańskim, który – za zgodą papieża Piusa X – od 1910 r. może być też zastępowany medalikiem. Noszący go oddają cześć Matce Bożej, jednocześnie wierząc, że Ona darzy ich swoją szczególną opieką.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytamy wypominki. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W piątek wspomnienie bł. Czesława, prezbitera. Jest to jednocześnie III piątek miesiąca. Na zakończenie Mszy św. odmówimy Litanię do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie Apostołki Miłosierdzia Bożego św. siostry Faustyny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala